Naša filozofia - HMK Nábytok

Vieme, že vytvárame interiér, v ktorom budete žiť, pracovať, tráviť čas s rodinou, deťmi, kolegami. Že nábytok budete každodenne používať i pozerať sa na neho. Preto zastávame názor, že kvalitné, pekné a funkčné riešenia prispôsobené presne na mieru zákazníkovi, sú hlavnou prioritou zákazkového stolárstva.

Pre každého klienta je „pekné“ niečo iné. Každý človek je inak vysoký, je pravák alebo ľavák, má svoje potreby, inak používa šatník, pracuje v kuchyni, hrá sa v detskej izbe apod. Jedinečnosť každého klienta je pre nás vysoko dôležitá a všetky skutočnosti, aj maličkosti, sú podstatné pri funkčnosti, priestorovom rozvrhnutí, technickom riešení a výbere najvhodnejších materiálov a komponentov.

Od začiatku projektu je potrebná diskusia s klientom, aby sme presne pochopili, čo mu vyhovuje, následne čo najlepšie vysvetlili, čo ktoré riešenie obnáša, či je vhodné alebo je potrebné navrhnúť iné, lepšie. Nie každý sa vyzná v stolárstve, ale každý má svoju predstavu, o tom, čo sa mu páči, čo by chcel. Preto pristupujeme ku každému zákazníkovi individuálne. Vypočuť, zvážiť, poradiť, navrhnúť, vysvetliť - toto u nás predchádza každej jednej výrobe! Len spoločne dôjdeme k uspokojivému riešeniu.

Vítame aj návrhy architektov, ktoré značne uľahčujú situáciu a predstavu o tom, ako bude výsledný nábytok vyzerať vo vašom interiéri. Avšak okrem dizajnu je nemenej dôležitá funkčnom, praktickosť a úžitkovosť navrhnutého riešenia, preto sme schopní v rámci diskusie s klientom a jeho architektom dotiahnuť dizajnérske návrhy aj po technických, konštrukčných a funkčných stránkach. Ponúknuť vieme aj vlastných architektov, s ktorými dlhšie spolupracujeme a naši zákazníci sú s nimi spokojní.

HMK Nábytok

Zákazníka radi uvítame aj u nás v dielni, kde môže vidieť, ako sa na jeho zákazke pracuje a ako to bude vyzerať po dokončení. Veľakrát to zabráni zbytočným nedorozumeniam a predíde sa tým prípadnému sklamaniu z výrobku po finálnej montáži, keď sa už zmeny robia len veľmi ťažko. Našich klientov stretávame radi a sme radi keď nás kontaktujú a chcú ďalšiu spoluprácu, prípadne nás odporúčajú ďalej. Naopak, nemáme radi sklamaných zákazníkov a reklamácie, preto používame len kvalitné materiály a kovania. Ich cena je síce vyššia, ale sú trvácnejšie, funkčnejšie a odolnejšie. Preto nie sme ochotní podieľať sa na cenovom boji o zákazku na úkor kvality výrobkov, v ktorých sú použité lacné a nekvalitné materiály, z ktorých sú zákazníci časom aj tak nespokojní.

Rovnako chápeme, že nie každý klient má neobmedzené finančné možnosti. Našim riešením ale nie je použiť lacnejšie materiály a komponenty, ale prostredníctvom vzájomných konzultácií dospieť k vyhovujúcemu riešeniu po každej stránke, tak finančnej ako kvalitatívnej. Venujeme sa tomu, čo vieme a sme stolári! Našu prácu však vieme doplniť o zaujímavé a kvalitné výrobky zámočníckej, sklenárskej, čalúnnickej a kamenárskej profesie. To všetko na základe spolupráce s overenými odborníkmi na iné remeslá. Vzájomnou spoluprácou vieme garantovať celkovú spokojnosť s finálnym výrobkom.

Aj keď vieme, že každý klient by chcel všetko čo najrýchlejšie, nesľubujeme nesplniteľné termíny. Každá poctivá práca niečo trvá a keď sa robí v strese, tak to má vplyv na chyby a kvalitu výrobku. Garantujeme, že spravíme všetko preto, aby sme boli vo finále čo najskôr. Treba si však uvedomiť, že termín finálnej montáže u klienta ovplyvňuje veľa faktorov - stavebná pripravenosť priestorov, dostupnosť vybraných materiálov, komplikovanosť technického riešenia, zmeny projektu, apod. Pre všetky tieto názory sa snažíme klienta vtiahnuť do celého procesu. Zákazník je jeden z dôležitých členov nášho tímu! Takouto spoluprácou vieme zabezpečiť spokojnosť a radosť z práce a finálneho výrobku všetkých zúčastnených. Sám klient musí priložiť ruku k dielu, až potom sme schopní garantovať jeho dlho trvajúcu spokojnosť s našim spoločným projektom.

Vojtech Macenka